CZ EN  
ÚvodProduktyTerasové vruty a nátěr olejem

Terasové vruty a nátěr olejem

Terasové vruty
Nerezové vruty (doporučená délka je 2 až 2,5 krát delší než tloušťka terasového profilu) zabrání deformaci a pokroucení terasových profilů, která jsou způsobena sesycháním či zvýšením objemové vlhkosti dřeviny vlivem změny povětrnostních podmínek. Terasové prkno je přichyceno k podkladovému roštu dvěma vruty na každém místě, kde se terasový profil a podkladový hranol kříží.

Ošetření povrchu
Exotické dřeviny určené na terasy v našich klimatických podmínkách nevyžadují povrchovou úpravu, aniž by to mělo výrazný vliv na jejich životnost. V případě, že nebude aplikována žádná vhodná povrchová úprava, bude dřevina postupně šednout, až nakonec získá odstín tzv. šedé patiny.

Pro zachování přírodní barvy ošetřete terasové profily prostředky určenými na exotické dřeviny, například osvědčené oleje: Woodprotector nebo Teakový olej Ciranova. První nátěr se doporučuje provést ve dvou vrstvách, poté musí být plochy terasy ošetřeny pravidelně jednou za 1 až 2 roky. Vydatnost olejů při aplikaci štětcem je cca 5 – 8 m2/l v závislosti na druhu dřeviny. Více informací o způsobu povrchové úpravy naleznete v Technických listech jednotlivých olejů.